Що робити коли вас атакують колектори

  • Травень 23, 2018
  • blog

Як боротися з колекторами.

 

Згідно Вікіпедії «Колектор — об’єкт або пристрій для збирання чого-небудь». В даній статті будемо розглядати діяльність у сфері повернення боргів.

Колектори і колекторська діяльність в Україні законодавчо неврегульована, тому на «сірому» ринку є завжди зловживання.

 Як  борг потрапляє до колекторів

Звідки вони і для чого. У Вас є невеликий борг перед банком. Банк розуміє, що витрати на його можливе повернення занадто високі: суди, час, гроші, малі перспективи повернення. І тут є два варіанти для банку: залучити сторонніх для сприянні у поверненні боргу за відсоток, або просто продати Ваш борг зі знижкою до 90% стороннім особам (колекторам). Банку вигода в тому, що нештатні працівники працюють краще і активніше, адже працюють не за зарплату, а у випадку продажу боргу банк отримує хоча би щось і «борговий висяк» списується з балансу, таким чином покращуючи балансову картину банку.

З цього моменту починається пресінг. Останні роки він зводиться до дзвінків Вам і Вашим знайомим, написанням листів на Ваші адреси. Раніше були і особисті «зустрічі» і погрози. 

Як діяти  коли погрожують колектори

Вам прийшов лист/Вам подзвонили. Що робити?

По-перше, не панікувати і не лякатись. Для Вас немає значення кому належить Ваш борг – великому банку, колектору чи сусіду-пенсіонеру Івану Павловичу. Всі мають діяти в межах закону.

Законними методами роботи з боржником є:

  1. Звернення до суду з позовом про повернення боргу;
  2. Лист на адресу БОРЖНИКА з вимогою-нагадуванням (без погроз) сплатити борг;
  3. Дзвінок/смс до БОРЖНИКА з вимогою-нагадуванням (без погроз) сплатити борг.

ВСЕ!

По-друге, якщо лист прийшов від імені суду з позовною заявою, то єдиним правильним рішенням буде залучення фахівця в галузі права і підготовка до судової боротьби (буває і таке, що надсилають нібито повістку чи навіть «рішення» суду по справі, хоча по факту такого і близько немає. Розпізнати «фейк» зможе тільки юрист).

Якщо лист надійшов від колекторів, то треба ретельно його вивчити на рахунок суми боргу, умов, які в цьому листі висуваються до Вас. Чи брали Ви кредит, чи маєте реальний борг перед колекторами? Якщо ні, то пишіть заяву до поліції з проханням порушити кримінальну справу по факту вимагання та долучайте до неї копію цього листа. Те саме стосується і листа з погрозами. Колектори можуть направляти такі листи не тільки боржнику, але і його знайомим, близьким з метою психологічного тиску.

Якщо ж борг все ж таки є і розмір його вказано правильно, то варто прийти до компромісу з Вашим кредитором і виплачувати його.

Як позбутися колекторів

Всі дзвінки/смс від колектора мають бути не пізніше 22-00 та не раніше 7-00 і лише у будні дні. І лише особисто боржнику і аж ніяк не родичам, не на роботу, не знайомим. Ну, і звісно ж, без погроз. Якщо є такі порушення – Ваші дії аналогічні діям з листом: записуєте розмови, зберігаєте смс – і в поліцію.

Є варіант з розклейкою Ваших фото на стовпах у Вашому районі, у під’їзді, на дверях і т.п. з написом «боржник» чи щось на кшталт. Робите фото/відео зйомку – і в поліцію.

Більш жорсткий варіант (Hard Collection) – до Вас додому прийшли «гості»: не державний/приватний виконавець, а колектор. Насправді, тут все просто: двері не відкривати, попросити почекати пару хвилин і швидко і тихо викликати наряд поліції.

Ми перелічили найпоширеніші варіанти дій колекторів, до Вас можуть застосовуватись одна або кілька з перелічених вище, а можуть і інші, які ми не розглядали. У бідь-якому випадку треба пам’ятати, що всі дії мають бути у межах закону.

Ну і загальна порада на майбутнє: при розмові з колекторами поводьтесь спокійно, не грубіть (дуже великий ризик провокацій і їх фіксування на фото/відео) і не допускайте грубостей по відношенню до Вас. Залучайте професіонального юриста-антиколектора,  з ним 90% претензій припиняться моментально.

 

 

 

Автор блогу - юрист з успішним та практичним 15-річним досвідом в юриcпруденції.

Більше інформації тут

Facebook Pagelike Widget

Більше в нашому блозі

Читати всі статті