Аліменти

Аліменти на дитину

Аліменти: юридична консультація, подання позову про стягнення аліментів

Aліменти: юридична консультація щодо аліментних платежів.

Алімéнти (лат. alimentum — харчі, продовольство) — обов’язок утримання у визначених законом випадках одним членом сім’ї інших, які потребують цього. Проводяться або за згодою, або в судовому порядку. Найпоширенішим є утримання батьками неповнолітніх і непрацездатних повнолітніх дітей, які потребують матеріальної допомоги, а також утримання дітьми непрацездатних батьків. Діти можуть бути звільнені від сплати аліментів для утримання своїх батьків, якщо буде встановлено, що батьки ухилялися від виконання батьківських обов’язків.

Складання позову про стягнення аліментів

  • на тверду суму 
  • у відсотковому відношенні
  • проведення індексації призначених аліментів

При визначенні розміру аліментів суд враховує:

1) стан здоров’я та матеріальне становище дитини;2) стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів;3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;31) наявність рухомого та нерухомого майна, грошових коштів;32) доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів;4) інші обставини, що мають істотне значення.

  1. Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.

Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.(стаття182 Сімейного Кодексу України)

Стягнення аліментів без розірвання шлюбу.

Якщо батько чи мати ухиляються від сплати аліментів, чи  невідоме місце його(її) знаходження, або відсутні кошти на утримання дитини. То утриманння  дитини здійснюється за рахунок державних коштів. Призначається матеріальна допомога в розмірі не менше 30% від прожиткового мінімуму.

Забезпечимо реальність стягнення аліментних платежів та притягнемо до відповідальності боржника за ухилення  від сплати боргу: співпраця з поліцією, виконавчою службою, судом( кримінальна відповідальність  за несплату аліментів).

Забезпечимо прийняття  рішення про стягнення аліментів на Вашу користь  в  3-денний термін у твердій грошовій сумі або у відсотковій.

Сприяння у забороні виїзду боржника за кордон,  вилучення водійських прав, та залучення до громадських робіт злісного неплатника аліментів.

Facebook Pagelike Widget
Види діяльності