Перевірка можливості виїзду за кордон

Перевірка можливості виїзду за кордон

Перевірка заборони виїзду за кордон

Перевірка можливості виїзду за кордон набрала сьогодні особливої  актуальності.  ЗМІ  все частіше говорять про ситуації, коли особі відмовлено у виїзді з країни через боргові зобов’язання.

Громадянин України, при виїзді за її межі перевіряється державною прикордонною службою на можливість виїзду за межі України.

Такі обмеження не дадуть громадянину виїхати за межі України, фізично прикордонна служба його не пропустить (висадить з потяга, не допустить до посадки на літак тощо). Також така особа не зможе виїхати за кордон доки не погасить борг повністю (в т.ч. штрафи та пені) – у випадку, якщо є відповідна постанова суду або рішення державного виконавця.

За що накладаються обмеження на виїзд за кордон:

Такі обмеження накладаються за:

  • несплату аліментів  – державним виконавцем;
  • за рішенням суду по різних категоріях справ;

І, щоби не було сюрпризів (а також грошових втрат) під час проходження перевірки на кордоні України при спробі виїзду з неї, наприклад, у відпустку, потрібно завчасно подбати і вияснити чи є у цього громадянина якісь обмеження на виїзд за межі України.

Для цього необхідно зробити запит до прикордонної служби України на перевірку обмеження виїзду за кордон і тоді вже можна вирішувати є сенс кудись їхати чи ні. Багато часу і грошей це не займе, а от зекономити їх можна дуже і дуже серйозно.

Оскарження рішення на обмеження виїзду особи за кордон

Як діяти у випадку, коли стало відомо, що відносно вас є така заборона? По-перше, треба встановити який саме орган видав таке обмеження. Якщо це суд, то треба ознайомлюватись з матеріалами справи і готуватись до дій в апеляційній інстанції. Якщо ж це державний/приватний виконавець, то тут можна спробувати оскаржити до начальника цього виконавця (у випадку державного виконавця) або до суду відповідної територіальної юрисдикції. І в першому, і в другому випадках наполегливо раджу звертатись до кваліфікованого юриста.

Facebook Pagelike Widget
Види діяльності