Як подати заяву на отримання субсидії так, щоб її прийняли.

  • Липень 27, 2018
  • blog

 

Як подати заяву на субсидію

Cуттєві зміни в оформленні субсидій.

 

В травні 2018р. було внесено суттєві зміни в порядок оформлення субсидій. Їх перелічувати і тлумачити в цій статті я не буду, адже їх розписали і розтлумачили і на офіційних сайтах держорганів, і на багатьох сайтах громадських організацій, установ.

В цій статті я зверну увагу на один дрібний, але дуже прикрий бюрократичний момент, що порушує право на подачу заяви на отримання субсидії і на тактику боротьби з ним.

Подача заяви на субсидію. Реальність.

У визначений момент Ви приходите в органи соцзабезпечення з заявою на отримання субсидії та декларацією, заходите в кабінет, де прийом веде «дуже привітна» жіночка.

Вона неохоче і з презирством бере цю заяву у Вас і починає «пробивати» по своїх реєстрах потрібну інформацію. І ось воно! Радянське «нєположено»! У Вас там син зареєстрований, а він, мабуть, за кордоном, а може він спадщину від дядька з Америки отримав або може отримати. А може ще й одружений, а дружина власниця автозаводу? То нічого, що син одружений 20 років вже як і просто не хоче / не може «виписуватись»? Чи живе в іншому місті, державі? «Виписуйте!», – кричить бюрократ з-за свого «савєцькага» столу. Ну-ну. Скільки часу займе оте «виписування»? Роки за 2 випишете за умови, якщо буде чим заплатити судовий збір і за юриста. Однієї пенсії пересічного пенсіонера не вистачить точно. Це по-перше. А по-друге, як можна примусити власника, нехай і ¼ частини квартири, «виписатись», який проживає в іншій частині країни? Правильно! Власність недоторканна навіть в нашій потенційно офшорній країні. Нехай частково декларативно і не для всіх.

Нашого бюрократа це не дуже цікавить. І от Ви виходите з кабінету після відстояної черги ні з чим (заяву у Вас не прийняли) з почуттям розпачу і безпорадності. Що далі, чим платити за комуналку …? Битву програно, але не війну.

Що робити коли заяву на субсидію не прийняли.

Наступний крок (він же може бути перший) буде коштувати 20 грн., проте збереже Ваші нерви та час.

Заповнюєте заяву та декларацію, йдете на пошту і відправляєте рекомендованим листом з повідомленням про вручення на адресу Вашого соцзахисту. Все. Далі через пару тижнів, коли отримали повідомлення про вручення Вашого листа, треба навідуватись в соцзабез і цікавитись рухом справи. Соцзабез зобов’язаний прийняти рішення протягом 10 днів з моменту отримання ним всієї необхідної інформації.

Подача заяви онлайн.

Ще одним альтернативним, безкоштовним і рівноцінним кроком є подача заяви через сайт мінсоцполітики https://subsidii.mlsp.gov.ua/.

Як подати заяву на субсидію онлайн:

  1. Реєструєтесь на сайті
  2. Вводите код підтвердження реєстрації. Він повинен прийти на вашу електронну пошту.
  3. Заповніть заяву на про призначення субсидії.
  4. Заповніть декларацію і натисніть «продовжити попередню реєстрацію».
  5. Підтвердіть правдивість наданих Вами даних.
  6. Отримайте відповідь на вашу електронну пошту.

Джерело: Міністерство соцполітики України 

Але є одне “але”.

Але варто зазначити, що реєстрація по e-mail не звільняє від подачі документів в паперовому вигляді. Все одно доведеться подавати заяву та декларацію в соцзабез.Тому доцільність цього способу є сумнівною.

Подача документів на отримання субсидії з використанням електронного цифрового підпису

Наступний варіант без паперової подачі – подача документів на отримання субсидії з використанням електронного цифрового підпису. Цей варіант також доступний на сайті Мінсоцполітики. Але якщо у Вас є цей особистий електронний цифровий підпис, то напевне, вам субсидія непотрібна. ( В силу специфіки отримання цього підпису).

IDбанк

Третій, найбільш прийнятний варіант – це IDбанк. Цей спосіб передбачає реєстрацію в системі за допомогою Вашого онлайн-банкінгу. Недоліком цього способу є те, що до реєстрації допускаються тільки клієнти Приватбанку та НБУ.

Найефективнішим і найзручнішим способом подачі заяви на отримання субсидії є відправка декларації та заяви рекомендованим листом через Укрпошту. 

Це  забезпечить однозначне отримання соцзабезом Вашого листа. Також Ви отримаєте гарантовано відповідь по Вашій заявці.

Удачі у відстоюванні своїх прав!

 

Автор блогу - юрист з успішним та практичним 15-річним досвідом в юриcпруденції.

Більше інформації тут

Facebook Pagelike Widget

Більше в нашому блозі

Читати всі статті